Kombi Ana Eşanjör

"Kombi Ana Eşanjör"

Kombi Ana Eşanjör

Kombi Ana Eşanjör

Kombi ana eşanjör nedir ?

Kombi ısıtma ve sıcak su sağlayan bir cihazdır. Bu ihtiyaçları karşılayabilmesi için sıcak suyun üretilmesini sağlayan parçaya eşanjör denir. Isı değiştirici olarakta bilinen bu parçanın monotermik ve bitermik eşanjör olmak üzere çeşitleri vardır. Bitermik kombi eşanjörü cihazdaki iki ısıtma devresine de sıcak su sağlar. Monotermik kombi eşanjörü ise sadece kalorifer yani ısınma için sıcak su üretir. Bu tip kombilerde sıcak kullanım suyu için ekstradan kombi plakalı eşanjörü bulunur.

En sık sorulan sorular: kombi ana eşanjör fiyatları, kombi ana eşanjör nedir, ferroli kombi ana eşanjör, buderus kombi ana eşanjör fiyatı, bosch kombi ana eşanjör fiyatları, kombi ana eşanjör, Eşanjör arıza giderme ve montajı, Kombi ana eşanjör fiyatları, Ferroli kombi ana eşanjör, Bosch kombi ana eşanjör, Eca kombi eşanjör, Kombi eşanjör arızaları, kombi eşanjör temizliği, Kombi eşanjör tamiri, Kombi eşanjör çalışma prensibi, kombi plakalı eşanjörü, Monotermik kombi eşanjörü, Kombi Ana Eşanjör, Kombi ana eşanjör nedir, monotermik ve bitermik eşanjör, Bitermik kombi eşanjörü,

Kombi Ana Eşanjör

Kombi eşanjör çalışma prensibi nedir ?

Eşanjörler sıcaklıkları farklı iki sıvının farklı borularda birbirine karışmadan dolaşması ile  aralarında ısı transferi sağlayan ısı değiştiricisidir. Kombilerde soğuk su bu şekilde ısıtılarak sıcak su elde edilir. Kaynak ile bazı kaçaklar giderilirken çoğu zaman kombi eşanjör tamiri mümkün değildir. Aşırı su basıncı ve tesisattaki suyun kirliliği sebebiyle arızalanabilir. Herhangi bir delinme ve patlamaya maruz kalmadıysa bakım ile kombi eşanjör temizliği yapılabilir. Arızalanmış ise değiştirilmesi gerekir. Kombi marka, model ve kapasitelerine göre eşanjör ölçüleri değişmektedir.

Kombi eşanjör arızaları, kireçlenme sonucu tıkanmış olması, yüksek ısıda uzun süre çalışması, cihazın donması durumlarında görülmektedir.

Ferroli kombi ana eşanjör, Bosch kombi ana eşanjör, Eca kombi eşanjör ve diğer tüm marka eşanjörler için firmamızı arayarak servis montaj talebinde bulunabilirsiniz. Kombi ana eşanjör fiyatları ve teknik bilgi almak için çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz. Eşanjör arıza giderme ve montajı için firmamızı tercih ederseniz ihtiyacınız olan hizmet en kısa zamanda, kaliteli ve uygun fiyatlara yapılacaktır.