Kombi Gaz Valfi

"Kombi Gaz Valfi"

Kombi Gaz Valfi

Kombi Gaz Valfi

Kombi gaz valfi nedir ?

Kombi cihazları doğalgazın yakılması ile çalışır. Yanma birçok kombide elektronik ateşleme ile gerçekleşir. Yanmada ihtiyaç olan gaz kombi gaz valfi tarafından ayarlanır. Kombi elektronik kartı sensörler vasıtasıyla gaz valfini kontrol ederek açılıp kapanmasını sağlar. Cihaz çalıştırıldığında gaz valfi bobinleri açılarak gerekli miktarda gazı gönderir. Kombilerde en yaygın kullanılan Honeywell gaz valfidir. Kombi gaz vana arızaları cihazın çalışmamasına, ateşleme yapmamasına neden olur. Kombi marka ve modeline göre ekranda gaz hatası görüntülenir.

Sizin sorularınız; kombi gaz valfi ayarı nasıl yapılır, kombi gaz valfi fiyatları, demirdöküm aden kombi gaz valfi, baymak kombi gaz valfi ayarı, eca calora kombi gaz valfi, demirdöküm neva kombi gaz valfi, protherm kombi gaz valfi fiyatları, 845 sigma kombi gaz valfi, kombi gaz valfi modülasyon ayarı, Kombi yedek parça, Kombi gaz valfi fiyatı, kombi gaz valfi tamiri, kombi bakımı, Kombi gaz ayarları ve modülasyonu, Kombi gaz valfi ayarı nasıl yapılır, Kombi gaz valfi arızaları, Kombi Gaz Valfi, Kombi gaz valfi nedir, Kombi elektronik kartı, Honeywell gaz valfi,

Kombi Gaz Valfi

 

Kombi gaz valf ayarı nasıl yapılır?

Gaz valfinden çıkan gazın ayarını yapan üst kısmındaki bölüme modülasyon denir. İstenilen yanmaya göre alev boyunun yüksekliğinin kısılıp açılması bu kısım sağlar. Cihaz bakımlarında kombi gaz  modülasyon ayarı iyi yapılırsa yakıt tüketiminde tasarruf sağlar. Sadece teknisyen tarafından yapılması gereken bu ayara kombi kalori kapasite ayarı da denilmektedir. Kombi gaz ayarları ve modülasyonu için kombi bakımı yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Gaz hattındaki problemler, gaz basıncının yüksek olması, gazın kesilmesi ve cihazın çalışma sistemindeki aksaklıklar sebebiyle bu parça arızalanmaktadır. Arıza durumunda kombi gaz valfi tamiri bazı basit sorunlarda yapılabilmektedir. Çoğu zaman ise yenisi takılarak sorunlar çözülmektedir.

Kombi gaz valfi fiyatı ve montaj işlemleri hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Kombi yedek parça olarak satışın yanında montaj işçilik için serviste sağlamaktayız.